Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Polski - Centrum Idei Rodła w Zakrzewie

Archiwum - wydarzenia

W niedzielę 17 października 2021 w Domu Polskim - Centrum Idei Rodła w Zakrzewie

odbył się znakomity koncert zespołu Affabre Concinui.

Prawdziwe święto muzyki wokalnej.

Perfekcja wykonania, niezrównany humor i znakomity repertuar.

Dziękujemy za sztukę na najwyższym poziomie i cudowną atmosferę.

 

 

 

 

Dom Polski - Centrum Idei Rodła w Zakrzewie zaprasza na pierwszą z cyklu Debatę "EUROPA i MY"

która odbedzie się we wtorek 21 września 2021 roku w sali Rodła w Domu Polskim.

 

Gośćmi debaty będą:

- Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego

- prof.dr.hab Cezary Obracht - Prondzyński-historyk, antropolog, socjolog - Uniwersytet Gdański 

- Marek Fijałkowski - historyk, kierownik działu historycznego, Muzeum Okręgowe w Pile

- Bartłomiej Szopiński - artysta muzyk, pianista, kompozytor

 

Spotkanie poprowadzą

- Stanisław Dąbek

- Henryk Szopiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na pierwszy w tym roku

Wieczór Bluesem

Sobota 22 maja 2021 r. godz. 20:00

Ogród Domu Polskiego.

W razie niepogody sala.

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy

na premierę spektaklu pt.

"MUZEUM EMOCJI"

Niedziela 11 października 2020 r. godz. 16:00

Wstęp wolny

Kliknij poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=iHGjBPSauvk&fbclid=IwAR1CdJ26wZUkO_ReVNW3jdqwHqF0ne8Np4_HNtJvlf8V5omFQDQ77DyBqxg

 

  

 

 

 

Moi drodzy!

Przed nami jesienny Wieczór z Bluesem. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zapraszamy do Domu Polskiego w Zakrzewie w sobotę 17 października 2020 r. o godz. 18:00

Gościem wieczoru będzie dolnośląska grupa Blues Menu a krótki support przed nimi zagra Gustaff Elektryczna Manufaktura.

BLUES MENU

 

Zespół zawiązał się w październiku 1998 roku w Obornikach Śląskich z inicjatywy Tadeusza Boguckiego (wcześniej członek zakrzewskich zespołów m.in. Krater i Bluesdorf Orchestra).

W karcie bluesowych dań obecnie serwowanych przez grupę przeważają utwory własne (kompozycje i teksty Tadeusza Boguckiego), ale muzycy chętnie korzystają też z kanonu blues-rockowych standardów. Ta linia muzyczna znalazła odzwierciedlenie na pięciu krążkach formacji: Za ścianą rodzi się blues (2004), Chiński Mur (2008), Na żywo w Bajce (2010), Nie samym bluesem... (2014), Credo(2018).

Nagrania Blues Menu można też znaleźć na wielu kompilacjach-składankach zawierających utwory czołowych polskich zespołów bluesowych. Zespół wystąpił na wielu bluesowych festiwalach, m.in. Blues Brothers Day - Wrocław, Blues nad Pilawą - Głowaczewo, Piła Party Blues - Piła, Legnica Blues Days, Blues Express - Zakrzewo, Slot Festival - Lubiąż, Blues w Leśniczówce - Mirachowo Festiwal, Blues nad Odrą, RAWA BLUES, Jimiway Festiwal. Grał m.in. w cyklach koncertów: Leszno Czuje Bluesa, Trzebnickie Wykopki Jazzowo-Bluesowe, Leśna Majówka w Chorzowie. Występował w renomowanych klubach muzycznych nie tylko w Polsce, ale i w Czechach, Niemczech i w Kazachstanie. Muzycy zespołu Tadeusz Bogucki i Jarosław „Jaromi” Drażewski wzięli udział w projekcie Adama Kulisza Polish Blues Session (Ostrzeszów 2006, CD ukazało się w 2009). Nazwiska obu muzyków oraz ich teksty umieszczono w Encyklopedii Polskiego Bluesa, a ich kompozycje znalazły się na płytach Antologii Polskiego Bluesa cz. 1 i cz. 2.

 

Aktualny skład zespołu BLUES MENU:

Tadek „TiBogu” Bogucki - śpiew, kompozytor i autor tekstów większości repertuaru

Łukasz „Gustaw” Hęćka - gitara elektryczna, śpiew

Tomek „Spider” Pająk - instrumenty klawiszowe (ex Nurt)

Jacek „Stone Face" Józefowiak - perkusja (Outsider)

Bartek „Boguś” Bogucki - gitara basowa

Jacek „Orzeł” Lubiński - harmonijka (ex Obstawa Prezydenta).

 

Z zespołem współpracowali, m.in.: Michał „Cielak” Kielak (Kasa Chorych)

Sławomir Piwowar (SBB, Niemen Aerolit)

Magda Piskorczyk

Andrzej Brzeski (Paradox)

Krzysztof „Wojskowy” Mandziara (Budka Suflera, Cross, Recydywa B.B.)

Andrzej Jerzy Nowak ( Niemen Aerolit, Piwnica pod Baranami).

 

  

 

 

 

 

Ela Adamiak - piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, która od wielu lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego.  Ela niedawno obchodziła 40-lecie pracy artystycznej. Artystka nagrała siedem płyt, z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem.Obecnie wydała dawno oczekiwaną płytę, na której znalazły się starannie dobrane nowe piosenki Artystki, np.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Piosenka „Trwaj chwilo trwaj” przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje” a plebiscycie Polskiego Radia "Jedynki" głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009r.
Podczas koncertu Ela zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty "Zbieram siebie" oraz swoje największe przeboje takie jak: "Jesienna zaduma"," Do Wenecji dalej stąd co dzień" i wiele innych.
Artystce na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Piotr Goljat – fortepian, śpiew, Piotr Górka – kontrabas

Więcej materiałów znajdziecie Państwo na profilu Facebook: https://www.facebook.com/elaadamiak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moi Drodzy!

Powoli wznawiamy działalność Domu Polskiego w Zakrzewie!

Od przyszłego tygodnia, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności, wznawiamy próby zespołów artystycznych.

19 czerwca 2020 r. odbędzie się, planowany pierwotnie na marzec 2020 r., występ Kabaretu WEŹRZESZ.

Wszystkie wówczas zakupione bilety są ważne!

Osoby nie posiadające biletów a chcące wziąć udział w występie kabaretu prosimy o kontakt z nami - tel. 515 260 190

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moi drodzy!


Rozpoczynamy nowy cykl koncertów pn.


GODZINA Z PIOSENKĄ.


Będą to kameralne koncerty podczas których prezentować będziemy różnych artystów i piosenki z pogranicza poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej, jazzu, bluesa i soulu.

 

Na pierwszy z nich zapraszamy
 

w czwartek 14 listopada 2019 o godz. 19:00.  Wstęp wolny.
 

Gościem "Godziny z piosenką" będzie duet

 

Blue Sounds.

 

        Blue Sounds powstał pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX w. W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka, płyta zespołu pt. „Tak naprawdę to wszystko z miłości", która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. W roku 2008 doczekała się również reedycji w Japonii pod angielskim tytułem To Be Honest It's All Because of Love nakładem wytwórni BSMF Records. Kolejny album "Karuna" w roku 2013 to dość eklektyczna płyta. Można powiedzieć, że jest to muzyka z pogranicza bluesa, jazzu, muzyki latynoskiej i folk. Sam zespół nie lubi „szufladkować" swojej muzyki, mówiąc, że ich muzyka kierowana jest przede wszystkim do wrażliwego odbiorcy.

 

 

 

Rozpoczynamy jesienny cykl "Wieczorów z bluesem".

Na pierwszy koncert zapraszamy w niedzielę 27 października 2019 r. o godz. 17:00.

Zespół BLUES INSIDE

Na jednej scenie zagrają:

Jacek Jaguś: git./voc - wielokrotnie utytułowany nagrodą "Gitarzysta Roku w Polsce", lider zespołu JJ Band,

Hubert Szczęsny: git./voc - kompozytor i autor tekstów, laureat telewizyjnego programu Voice of Poland, współpracował między innymi z Patrycją Markowską,

Michał Kielak: harp - wielokrotnie utytułowany nagrodą "Harmonijkarz Roku w Polsce", współpracował, miedzy innymi z zespołami: Kasa Chorych, Cree, Ania Rusowicz,

Marcin Ruszkiewicz: bass - ma za sobą współpracę z wieloma zespołami, miedzy innymi: Video, Turbo, La quardia, Felicjan Andrzejczak,

Szymon Szopiński: drums/harp - wielokrotnie utytułowany nagrodą "Instrumentalista Roku w Polsce", ma za sobą współpracę z wieloma zespołami, miedzy innymi: LO27, Boogie Boys, Phil Guy, John Clifton,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

31 maja 2019 r. (piątek) godz. 19:30

Sala Rodła      Wstęp wolny

 

Zespół "Zdążyć przed Północą" powstał w 2014 roku jako formacja związana z nurtem twórczości poetyckiej i lirycznej. W skład zespołu wchodzą: Grzegorz Radtke – gdańszczanin mieszkający w Malborku - poeta, wokalista i gitarzysta grający też na harmonijce ustnej, który od wielu lat zajmuje się poezją śpiewaną; Mariusz Wilke – znakomity trójmiejski gitarzysta, współpracujący również z grupą „Bez Jacka” i zespołem Smugglersi oraz Tomasz Wiczyński - muzyk kontrabasista z wieloletnim doświadczeniem artystycznym i organizator wielu przedsięwzięć kulturalnych m.in. Pomorskich Dni Kontrabasowych.

Dorobek artystyczny grupy to album „Światło”, który ukazał się w październiku 2015 r. oraz płyta „ Słowa '', której oficjalna premiera miała miejsce w styczniu 2017 roku.
Oba wydawnictwa były obszernie prezentowane na antenie Polskiego Radia m. in. w audycji radiowej - Baza Ludzi z Mgły - Radia Rzeszów oraz w lokalnych audycjach radiowych. Propozycja koncertowa zespołu obejmuje spójny i jednolity program artystyczny. Świetne i mądre teksty traktujące o życiu, będące jego afirmacją, niosą ze sobą pozytywną energię i dzięki temu znakomicie wpisują się w muzykę „z krainy łagodności”. Twórczość zespołu „Zdążyć przed Północą”, skłania do refleksji, może wzruszyć i poruszyć, czego dowodem są liczne komentarze słuchaczy i publiczności podczas koncertów. Repertuar i stylistyka artystycznego przekazu zespołu dotykają spraw uniwersalnych, dzięki czemu Zdążyć przed Północą trafia do szerokiego grona odbiorców. W  programie zespołu, oprócz autorskich tekstów i kompozycji, odnaleźć można również poezję Karola Wojtyły i Kazimierza Kujawskiego z Czarnej Wody, która stała się inspiracją i literacką osnową kilku utworów.

W styczniu 2018 r. zespół Zdążyć przed Północą zagrał koncert pod patronatem Radia Gdańsk (transmitowany na żywo) w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna, inaugurując tym samym nowy sezon koncertowy.

 

Zespół Zdążyć przed Północą w składzie:

Grzegorz Radtke - śpiew , gitara , harmonijka ustna

Tomasz Wiczyński - kontrabas

Mariusz Wilke - gitary

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

w programie:

 

- bajka pt. Mikołajowy skarb

 

- kolorowy korowód

  z Domu Polskiego do fontanny

 

- zapalenie światełek na choince

 

- zabawy przy fontannie

 

- prezenty, prezenty, prezenty

 

- zakończenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PROJEKT: "DZIADEK DO ORZECHÓW" 
Premiera 05 i 06 września 2018 godz. 19:00
DOM POLSKI w Zakrzewie 
(rezerwacja miejsc tel. 67 2667050 515260190)

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, tekst

Kliknik link poniżej - niespodzianka

http://www.youtube.com/watch?v=ur6JaFNfovo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny